Přihlásit se Registrovat

Táhne vás to v létě k vodě, ale přeplněné plavečáky nebo předražené akvaparky nejsou zrovna vaše gusto? Kam k vodě místo toho vyrazit? Vydejte se na přírodní koupaliště! V Česku jich najdete víc, než si myslíte. Užijte si skvělé koupání a příjemnou opalovačku a vydejte se k rybníku, řece, lomu či přehradě.

Nejlepší věci jsou zadarmo

Nevyjde vám letos v létě dovolená u moře? Nevadí! I tak máte spoustu možností, jak si užít skvělé koupání. Vyrazte k vodě a užijte si pohodové odpoledne s přáteli nebo s rodinkou. Na drahé akvaparky nebo venkovní veřejné bazény zapomeňte. Komu by se taky chtělo na pár metrech čtverečních mačkat se stovkami dalších vodomilů, a ještě za to platit nemalé částky? Koupání v přírodě bývá zadarmo nebo jen za symbolický poplatek. Tak kam k vodě vyrazit?

Ušetřete za letní koupačku: Tipy, kam k vodě na výlet

Co se vám bude hodit při pobytu u vody? Inspirujte se přehledným seznamem!

 • Plavky. Přečtěte si, které dámské a pánské modely letos vybrat. Seženete je na AliExpress.com s cashbackem až 5 %.

 • Krém na opalování. Protože bez něj to na sluníčku zkrátka nejde. Vyberte si kvalitní krémy na Pilulka.cz se slevou 2.5 %.

 • Osušku. nebo ručník z  4camping.cz s bonusem až 4 % z vašeho nákupu.

 • Sluneční brýle a pokrývku hlavy. Stylově na ZOOT.cz o 0.75 % levněji.

 • Nafukovací kruh nebo lehátko do vody koupíte na Bambule.cz a zaplatíte hned o 2,5 % méně.

 • Nafukovací míč do vody, míč na plážový volejbal, pálky na líný tenis nebo badminton. Na Sportobchod.cz najdete přesně ty, které chcete a o 2,5 % levněji.

 • Chladicí box, aby vaše svačinka vydržela čerstvá po celý den, objednávejte na AliExpress.com za skvělé ceny!

 • Lahev na vodu na opakované použití pro vás i pro nejmenší. Krásné dětské lahve s cenou až o 5 % nižší hledejte na Feedo.cz.

Kam k vodě, když se vám nechce z města?

Příjemná přírodní koupaliště na vás čekají dokonce i ve velkých městech. V Praze patří mezi ty nejoblíbenější

Hostivařská přehrada s upravenou pláží a hned několika stánky s občerstvením, zmrzlinou a osvěžujícími nápoji. Kvality vody se tu nemusíte bát zejména na začátku sezony. Další vyhlášené přírodní koupaliště

Džbán u Divoké Šárky nabízí díky odstranění bahna ze dna čistou vodu bez sinic po celé léto. V Praze se ještě můžete vykoupat v biotopu

Radotín , rybníku Motol nebo jezeru Šeberák napájenému potokem.

Na co si dát při koupání v přírodě pozor:

 • Na stránkách české hygienické stanice zkontrolujte aktuální stav čistoty vody a přítomnost sinic.

 • Při koupání v lomu dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte případný zákaz koupání v určitých částech.

 • Koupání v přírodě je skvělým zážitkem, ale většinou na vaše vlastní nebezpečí – není zde přítomný plavčík nebo lékařská pomoc. Nepřeceňujte proto svoje síly při plavání, neskákejte do neznámé hloubky a důsledně hlídejte při vodních radovánkách své děti.

Spojte koupání s výletem

Přemýšlíte, kam na výlet? Vidina koupaliště v cíli vás bude výborně motivovat. Ve Středočeském kraji stojí za návštěvu jezero Lhota, které vzniklo zatopením bývalé pískovny. Nebo si vychutnejte dobrodružnější koupání v lomu Homolák v nádherné oblasti Českého krasu. Rodiny s dětmi často využívají také přírodní koupaliště ve Velkých Popovicích s několika tobogány.

Ušetřete za letní koupačku: Tipy, kam k vodě na výlet

Snad každý Čech by měl jednou za čas vyrazit k proslulému Máchovu jezeru s nestárnoucím kempem a mnoha přilehlými diskotékami. O něco klidnější prostředí blíž k Praze pak nabízí přírodní koupaliště Konětopy, kde si budete připadat skoro jako u moře.

Je pro vás Liberec synonymem pro zdejší akvapark Babylon? Nemusíte zůstat jen u něj. V oblasti severních Čech se můžete zadarmo vykoupat v přehradě Mšeno, ke které se zejména o víkendu sjíždějí lidé z širého okolí.

Přesuňme se o kus na západ směrem k Ústí nad Labem. Nedaleko se totiž nachází jezero Milada, jedno z největších jezer u nás, Kamencové jezero, nebo zatopený lom Barbora. Naopak směrem na východ poblíž České Skalice narazíte na vodní nádrž Rozkoš, kde koupání také stojí za to.

V Plzeňském kraji byste neměli vynechat koupání v přehradě Hracholusky. A co takhle spojit koupačku s procházkou v lese nebo rovnou houbařením? Zamiřte k rybníku Černý-Porajt, schovaný v klidném lesíku.

Nedáte dopustit na jižní Čechy? Jedinečné koupání v přírodě na vás čeká ve starém vápencovém lomuRabí. Prostornou travnatou a částečně písčitou pláž objevíte u rybníka Štilec nedaleko Kamenného Újezdu, kde díky zázemí přilehlého kempu strávíte klidně celý víkend.

Ušetřete za letní koupačku: Tipy, kam k vodě na výlet

A kam za koupáním na Moravě? Zdejší usedlíci doporučují zatopený lom Luleč u Vyškova, přírodní koupaliště Ostrožská Nová Ves s prostornou pláží, známá je také Vranovská přehrada na Znojemsku nebo největší přírodní koupaliště ve střední Evropě, Ostrava-Poruba.

Kam se nejraději chodíte koupat vy? Napište nám tipy na skvělou letní koupačku v Česku do komentářů!