Přihlásit se Registrovat

Svátky jara jsou za dveřmi a s nimi přichází i tolik očekávané čtyři dny volna. Neseďte doma a vydejte se s celou rodinou za zábavou, zážitky a tradicemi. Jaké velikonoční akce by vás neměly minout? Kam o Velikonocích zavítat? A jak si doma vytvořit pravou velikonoční atmosféru?

Velilkonoční tvoření

Popusťte uzdu své fantazii

Baví vás kreativní tvoření? Pak se o Velikonocích rozhodně nudit nebudete. Vytvořte si vlastní velikonoční výrobky a ozdobte s nimi svůj domov. Vyzkoušejte tradiční foukání a malování vajíček. Ti šikovnější z vás si vyhrají se složitějšími vzory nebo obrázky, ale i jednoduché motivy vypadají pěkně. Malé školáky pak nadchne výroba figurek zvířátek – třeba zajíčky, kuřátka nebo prasátka snadno vytvoří za pomoci barevného papíru, lepidla a pastelek.

K Velikonocům patří také tradiční pečení a vaření – a samozřejmě následná rodinné sešlosti a společné hodování. Už máte nazdobené velikonoční perníčky? Zadělané těsto na mazanec? Upečeného beránka s barevnou mašlí kolem krku? Nebo letos zůstanete jen u klasické nádivky z kopřiv? S Velikonocemi jde zkrátka dobré jídlo ruku v ruce, a tak zapojte své blízké a zkuste si jeho přípravu, ochutnávání a servírování společně užít.

Kam o Velikonocích? Na trhy pro ozdůbky i pro něco na zub

Pokud zrovna nepatříte mezi nadšené kreativce nebo zkrátka na vlastnoruční výrobu dekorací a tradičních pokrmů nemáte čas, tradiční jarmark je to správné místo, kam o Velikonocích zavítat. Seženete na nich velikonoční výrobky, jako jsou krásně nazdobené vyfoukané kraslice, originální ozdobičky, jarní věnce a samozřejmě i pomlázky s barevnou stuhou. Nezapomeňte si také pořídit rozkvetlou květinu v květináči, která přinese do vaší domácnosti první závan jara. Nakupování střídejte také s ochutnáváním staročeských velikonočních jídel, jejichž nezaměnitelná vůně trhy vždy doprovází.

Kam o Velikonocích vyrazit? Velikonoční jarmark je skvělá volba

Velikonoční jarmarky probíhají po celé republice a často je s nimi spojen i bohatý doprovodný program. Máte tu možnost zhlédnout představení tanečních a pěveckých souborů, ukázky lidových řemesel, divadlo nebo koledníky v krojích. 

Na Velikonoce za historií, hudbou i zvířaty. Co takhle si o Velikonocích udělat příjemný rodinný výlet po Čechách? Vyrazte na velikonoční akce na českých hradech a zámcích. Třeba zámek Žleby, hrad Bouzov, Okoř, Křivoklát, Český Šternberk a mnoho dalších otevírají právě přes svátky své brány návštěvníkům. Kromě tradičních trhů si tu můžete užít působivá vystoupení středověkých souborů, ale také prohlédnout jindy nepřístupné části budov v rámci speciálních prohlídek.

Velikonoce patří mezi nejdůležitější náboženské svátky v roce. Zkuste trochu času věnovat také klidnému rozjímání a zajděte na velikonoční mši do blízkého kostela. Milovníci hudby pak určitě nevynechají každoroční

Velikonoční festival duchovní hudby v Brně, svého druhu zcela ojedinělý v celé střední Evropě.

Velikonoční festival duchovní hudby v Brně

A že vás hrady, zámky ani koncerty vážné hudby příliš nelákají? Vezměte děti na procházku do zoologické zahrady. Budou tu pro ně připraveny speciální soutěže, výtvarné dílny, děti si vyzkouší krmení zvířátek nebo se podávají na křest čerstvě narozených mláďat.

Relax i o Velikonocích

Prodloužený víkend ale můžete využít také k naprostému nicnedělání. Užijte si zasloužené volno a dopřejte si s partnerem nebo kamarádkou velikonoční wellness pobyt, při kterém si odpočinete od všech starostí a každodenních povinností.

 

Relax i o Velikonocích

Pobyt ve wellness hotelu či penzionu seženete i na poslední chvíli online, např. přes portál Booking.com. Pokud chcete, aby o vás bylo postaráno po všech stránkách, kupte si celý balíček – ubytování, wellness procedury a masáže, využití sauny nebo sportovního zázemí, plnou či poloviční penzi a další přídatné služby. Takový výběr nabízí třeba Zazitky.cz nebo FirmaNaZazitky.cz. Třeba vás tam zaujme pobyt v pivních lázních, romantický pobyt pro dva nebo další speciálně zaměřené pobyty. Relaxační pobyty pořídíte s výraznou slevou díky cashbackovému portálu VratnéPeníze.cz . Stačí se tu zaregistrovat. Automaticky pak dostanete při nákupu na partnerských portálech až 15 % z ceny zpátky na svůj účet. Abyste už nikdy nezapomněli ušetřit, stáhněte si funkci Připomínáček.

Kam o Velikonocích plánujete vyrazit vy? Jak nejraději tyto svátky trávíte? Podělte se s námi o své tipy v komentářích.