Přihlásit se Registrovat

Sychravý podzim se blíží a s ním i dny strávené u krbu s teplým čajem a knížkou v ruce. Nevíte, do které se začíst jako první? Inspirujte se naším přehledem 10 knih českých i zahraničních autorů – budou vás bavit, napínat anebo nabídnou nový pohled na řešení problémů.

1. „Veselí“: Radka Třeštíková

Po nevídaném úspěchu se svojí prvotinou Bábovky a následným detektivním románem Osm, které bezpochyby patří mezi top knihy (nejen) pro ženy, přichází oblíbená česká spisovatelka s dalším dílem. Kniha Veselí pojednává o třicetileté Elišce, která se vrací zpátky na Moravu, kde vyrůstala a teď se tu snaží najít sama sebe. Těšit se můžete opět na nečekané situace a zápletky ze života, okořeněné autobiografickými prvky – už jen název knihy odkazuje na autorčino rodné město Veselí nad Moravou.

2. „Nejlepší víkend“: Patrik Hartl

U českých autorů ještě chvíli zůstaneme. Patrik Hartl se letos vyšvihl s dalším románem. Kniha Nejlepší víkend vypráví o partičce kamarádů, kteří si v rámci oslav příchodu nového roku dají originální předsevzetí. Podaří se jim je splnit? A co si vlastně ve svých životech přejí změnit? Do knížky se jednou začtete a nebudete chtít přestat, čtivý jazyk i svižný děj patří rozhodně mezi její hlavní přednosti.

3. „Tatér z Osvětimi“: Heather Morrisová

Holocaust, jedno z nejtemnějších období novodobých světových dějin, se rozhodla z neobvyklého úhlu pohledu ve své knize zpracovat australská spisovatelka Heather Morrisová. Její historický román vypráví příběh slovenského Žida Lale Sokolova, který v osvětimském koncentračním táboře Osvětim tetoval nově příchozím vězňům na předloktí pořadová čísla. Začtěte se do dojemného příběhu lásky dvou lidí žijících na místě plného zla a utrpení.

4. „Tíživá láska“: Ellena Ferante

Na svou úspěšnou prvotinu Geniální přítelkyně italská autorka Ellena Ferante navazuje s podobně zaměřeným románem Tíživá láska. V díle se prolíná fantazie s realitou a minulost s přítomností. Kniha ale především vypráví silný příběh vztahu matky a dcery, lásky, vyrovnávání se s nečekanou ztrátou, nalézání sebe samého – to vše na pozadí pevně zakořeněných italských stereotypů.

5. „Neobvyklý typ (něco málo povídek)“: Tom Hanks

Oscarový herec letos potěšil své fanoušky trochu jinak než jen další filmovou rolí. Poprvé v životě se pustil do psaní a vyšvihl sbírku hned sedmnácti různorodých povídek. Seznámíte se v nich s desítkami zajímavých a propracovaných postav a s jejich osudy a příběhy, ve kterých se budete přesouvat z místa na místo, a dokonce i v čase. Posuďte sami, zda se Hanksovi v nové profesi povedlo zabodovat stejně jako na stříbrném plátně.

Top knihy pro ženy, romány a další knížky kupujte na Kosmas.cz, Bux.cz, AlbatrosMedia.cz, KnihyDobrovsky.cz a ušetříte až 4 % z nákupu.

6. „Strážci světla“: Abby Geniová

Milujete napětí, dobrodružství a nebezpečí? Sáhněte po knížce Strážci světla a vydejte se s hlavní hrdinkou Mirandou, fotografkou přírodních scenérií na odlehlé Farallonské ostrovy daleko od civilizace. Jaká skrývají tajemství? Proč se tomuto krásnému koutu přírody přezdívá „ostrovy mrtvých“? A zvládne mladá žena překonat každodenní hrozbu blízké smrti?

7. „Den, kdy jsem se naučil žít“: Laurent Gounelle

Co kdyby vás během procházky po sanfranciském nábřeží oslovila neznámá žena a nabídla se, že vám z dlaně vyčte budoucnost? Přesně to se stalo Jonathanovi, hlavnímu hrdinovi románu Den, kdy jsem se naučil žít. Věštba mu ale nepřinesla nic dobrého a on se od té doby začíná zamýšlet nad svým životem a více si ho vážit. Pokud se zajímáte o seberozvoj, tahle knížka plná zajímavých podnětů a zamyšlení nad smyslem bytí by vám rozhodně neměla uniknout.

8. „Deník moderní jogínky“: Šárka Konečná

Téma seberozvoje nabízí i Deník moderní jogínky. Prostřednictvím příběhu mladé ženy, která se rozhodla obrátit svůj život naruby a odjet do indického ašrámu, seznamuje čtenáře s jógou, jejími principy a filozofií. Také chodíte na lekce jógy a chcete se o ní a o duchovním světě dozvědět nenásilným způsobem něco víc? Tahle knížka bude přesně pro vás.

9. „Odemykání dětského potenciálu“: Kateřina Novotná, Jan Mühlfeit

Na co mají vaše děti doopravdy talent? Jak nejlépe podpořit to, v čem vynikají, a rozvíjet jejich silné stránky, aby je později mohly využít ve studiu a v práci? Přední český kouč Jan Mühlfeit a lektorka Kateřina Novotná v publikaci shrnují poznatky ze svých kurzů. Knížka je primárně určená pro rodiče, ale obohatí i bezdětné čtenáře.

10. „Velmi osobní kniha o zdraví“: Margit Slimáková

Cítíte se ve stresu, pod tlakem a přesto, že utrácíte nemálo peněz za kvalitní potraviny, trpíte různými zdravotními obtížemi? Uznávaná česká lékařka Margit Slimáková nabízí velmi příjemnou a čtivou formou spoustu rad a doporučení, jak o pečovat o své zdraví a zároveň zvládat všechny povinnosti v zaměstnání, starost o rodinu a také třeba nezvladatelné chutě na sladké.

Jaká knížka vás letos zaujala nejvíc? Dejte ostatním čtenářům své tipy do komentářů!

Ušetřete na nákupu knížek ještě více peněz! Zaregistrujte se na portál VratnéPeníze.cz a vrátí se vám až 4 % z celkové ceny nákupu zpět!