Přihlásit se Registrovat

Taky se tolik těšíte, až se plácnete k vodě nebo vyvalíte na lehátko na chatě, otevřete oblíbenou knížku a na několik hodin o vás nikdo neuslyší? Připravili jsme pro vás výběr 10 knížek, které přes léto doporučujeme přelouskat – určitě vás budou bavit!

Tištené i elektronické knížky kupujte výhodně. S VratnéPeníze.cz ušetříte až 4 % z každého nákupu. Mrkněte na KnihyDobrovský.cz, Booktook.cz  nebo VelkýKošík.cz.

Patrik Hartl: Nejlepší víkend

Začneme zlehka. Hartl zkrátka k dovolenkovému čtení patří. Propletené osudy hlavních postav, milostné románky a těžké životní okamžiky prolínající se s humornými situacemi – to vše autor popisuje svižně a s lehkostí. Nejlepší víkend přečtete za jediný víkend. A rádi se za čas ponoříte k dalšímu z autorových románů.

Radka Třeštíková: Veselí

Když Hartl, tak i Třeštíková. Jedna z nejprodávanějších českých autorek letos vydala román s autobiografickými prvky. Přenesete se v něm na jižní Moravu, do ospalého a časem zapomenutého maloměsta Veselí, kam hlavní postava odjíždí hledat štěstí a možná i samu sebe. Košatý, a přitom lehce stravitelný jazyk protkaný pěknou dávkou vtipů vás vtáhne do děje a nepustí, dokud nedojdete až na poslední stránku.

Mark Manson: Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Proč nevyužít letní dovolenou k jemnému bilancování a osobnímu rozvoji? Jestli vás na motivační knihy s ezoterickým nádechem moc neužije, Manson bude trefa do černého. Ví, jak udeřit hřebík na hlavičku, ale zároveň neunavit vágním kázáním na téma „jak mít lepší život“. Kniha vás buď zaujme a dodá nadhled, pokud se ocitáte na životní křižovatce či řešíte kariérní a vztahové problémy, nebo ji po první kapitole odložíte. Doporučujeme ale dát jí šanci.

Sergej Plokhi: Černobyl

Minisérie HBO podle skutečné události Černobyl letos přilákala k obrazovkám miliony diváků po celém světě. Jestli se chcete o tragické havárii jaderné elektrárny dozvědět něco víc a prostudovat problematiku do hloubky, sáhněte po stejnojmenné knize. Pravda, lehké letní čtení to zrovna není, ale i tak ji budete hltat se zatajeným dechem, a navíc se toho spoustu přiučíte.

Diana Gabaldon: Ledový dech

Je rok 1772, předvečer americké revoluce. Vydejte se do minulosti a nahlédněte do jedné ze zlomových událostí historie Spojených států. Tentokrát z pohledu rodiny, která cestuje časem. Napětí, dobrodružství, láska, romantika a mistrný příběh hlavních postav. Kniha navazuje na bestseller Cizinka, který získal pozitivní ohlasy a širokou základnu čtenářů.

Jonas Jonasson: Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět

O knize Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, jste už nejspíš slyšeli. Hlavní hrdina, důchodce Alan, si tentokrát užívá života se svým přítelem na exotickém Bali. Tedy až do chvíle, než odletí horkovzdušným balonem bez pilota a ocitnou se na širém moři. Autor si hraje s absurdními situacemi a svérázným humorem, takže se u knihy rozhodně nebudete nudit.

Michelle Obama: Můj příběh

Baví vás autobiografické knihy? Nenechte si ujít prvotinu někdejší první dámy USA. Michelle Obama jako první Afroameričanka po bohu amerického prezidenta nejen proměnila atmosféru v Bílém domě, ale zároveň svým příkladem přivedla stovky rodin k aktivnějšímu a radostnějšímu životnímu stylu. Kniha je upřímnou zpovědí jejího pracovního i soukromého života, poutavým vyprávěním i hlubokou úvahou.

Sarah Flint: Maminčin mazánek

Thriller, při kterém vám bude tuhnout krev v žilách. V lesním hrobě je pohřbena matka s dítětem. K případu je povolána detektiv Charlie Stafford a spolu se svým šéfem se snaží rozplést zamotanou síť zdánlivě nepropojených zmizení a vražd. Dokáže zastavit sériového vraha, který nezná slitování? Ideální kniha pro milovníky detektivek a temných krimi. Jen při čtení nebuďte sami potmě doma.

Lukáš Hejlík: 365 gastromapa Lukáše Hejlíka

Herec Lukáš Hejlík už několik let objíždí Českou republiku a zkoumá gastronomické podniky, které nabízejí skvělé jídlo, kávu nebo něco sladkého na zub. Na každý den přináší jeden tip na jedno místo, které stojí za návštěvu. Pokud tedy patříte mezi milovníky gastronomie, kniha by ve vaší poličce určitě neměla chybět. Naplánujte si podle ní třeba víkendový výlet.

Janek Rubeš: Honest Guide

Průvodce po Praze tak trochu jinak. Ať už jste místní, nebo se do hlavního města chystáte na návštěvu, Honest Guide vám poradí, kde se dobře najíst za rozumný peníz, jaké památky navštívit a netísnit se přitom s davy turistů nebo jak nenaletět podvodníkům. Zkrátka vás oblíbeným velkoměstem protáhne bez toho, abyste za návštěvu utratili majlant a odnesli si jen příjemný zážitek.

Ušetřete s cashbackovým portálem VratnéPeníze.cz i o prázdninách. Podívejte se, v jakých online obchodech nakoupíte knížky pro letní čtení za super ceny.

Už jste přečetli nějakou knížku z tohoto seznamu? Jak se vám líbila? A máte doporučení na další? Napište nám!