Přihlásit se Registrovat

"Co si s sebou mám vlastně vzít?" To je otázka, kterou si při balení na dovolenou položil snad každý z nás. Abychom zabránili panice při přípravě na cesty, dali jsme pro vás dohromady tipy na cestovatelské vychytávky, díky kterým bude cestování hračka! 

Cestovní lahvičky do letadla

Souprava lahviček na kosmetiku do letadla patří mezi praktické cestovatelské vychytávky, které vám ušetří místo v zavazadle. Místo kupování minibalení kosmetických produktů, které vás ve finále vyjdou na více peněz, si jednoduše vezmete potřebné množství vašich oblíbených kosmetických přípravků. Cestovní sadu využijete nejen na dovolené, ale třeba i pro děti na tábor nebo na služební cestě.

Cestovní lahvičky do letadla Zoot.czCestovní lahvičky do letadla Douglas

Filtrační láhev na vodu

Ideálním pomocníkem, díky kterému budete na cestách šetřit peníze i přírodu, je filtrační láhev. Je přece zbytečné kupovat vodu balenou, když díky této láhvi můžete pít vodu v podstatě odkudkoliv.

Elektronická čtečka knih

Patříte mezi vášnivé čtenáře, kteří se i na cestách neobejdou bez svého oblíbeného čtení? Jak to ale udělat, abyste s sebou nemuseli tahat těžké knihy? Pořiďte si elektronickou čtečku! Po nabití vydrží i několik týdnů a kromě dovolené ji skvěle využijete i v běžném životě - třeba při cestě do práce či do školy. Jakmile ji jednou budete mít, už ji nebudete chtít dát z ruky!

Elektronická čtečka knih

Solární nabíječka

Pokud trávíte na cestách převážnou většinu času v přírodě, je solární nabíječka to pravé pro vás! Sluníčko svítí po celé zeměkouli, a tak stačí přenosnou nabíječku jen vhodně umístit a můžete nabíjet třeba při chůzi po hřebeni hor.

Solární nabíječka

 

Cestovní adaptér Powercube

V dnešní době, kdy už skoro každý z nás vlastní foťák, mobil, tablet a mnoho dalších elektronických zařízení, se bez elektrické zásuvky prostě neobejdeme. Co když se ale vydáme do země, kde mají jiný typ? Pro tyto účely slouží super praktický cestovní adaptér Powercube ReWirable USB + Travel Plugs. Před odjezdem do cílové země stačí pouze vybrat správnou koncovku a můžete se vesele pustit do dobíjení.

Cestovní adaptér Powercube

 

Rychleschnoucí ručník z mikrovlákna

Mezi další cestovatelské vychytávky, na které si lehko zvyknete, jsou ručníky z mikrovlákna. Jsou znatelně lehčí a zabírají mnohem méně místa než klasický ručník, což tvoří nespornou výhodu při cestování. Navíc určitě také oceníte jejich rychleschnoucnost.

Rychleschnoucí ručník z mikrovlákna

Samorozkládací stan

Stanování nikdy nebylo jednodušší! Je tady konec zdlouhavému stavění nočních příbytků. Samorozkládací stan stačí pouze rozbalit, vyhodit do vzduchu a poté už jen ukotvit šňůrkami. Je hotovo a vy můžete jít bydlet!

Cestovatelské vychytávky - samorozkládací stan

 

 

Cestovní sada na kontaktní čočky

Každý, kdo má zkušenosti s kontaktními čočkami, ví, že se roztok musí pravidelně měnit. Nikomu se ale nechce tahat lahvička s roztokem na čočky navíc. Tak co si takhle pořídit praktické a stylové cestovní pouzdro, které již obsahuje vše potřebné? Z mnoha barevných variant si vybere opravdu každý!

 

Praktický sáček na svačinu

Jídlo je základ! Proto ani při cestování nesmíme zapomínat na pravidelnou stravu a svačinky. Pokud už v batohu ale nemáme místo na plastovou dózu, která zabírá i po snězení pokrmu poměrně dost místa, skvělou alternativu tvoří svačinový sáček. Je praktický, omyvatelný a především termoizolační!

 

 

Cestovatelské vychytávky: Tip na závěr

Stírací mapa světa

Stylová stírací mapa světa se skvěle hodí do interiéru a jedná se také o originální doplněk cestovatelského pokojíčku. Není nad to si po návratu z cesty zaznamenat na mapu další místo, které vám přineslo mnoho skvělých zážitků. Mimo to se jedná o skvělý tip na dárek, který potěší každého malého i velkého cestovatele!

Zaujal vás některý z našich tipů? Jaké další cestovatelské vychytávky doporučujete? Váháte, jaké zavazadlo si na cestu zvolit?