Přihlásit se Registrovat

Jarní květiny, čerstvé ovoce, perníkové koření nebo exotický orient. Právě jejich vůně dotváří celkovou atmosféru vašeho domova. Podtrhne vaši náladu a rozpoložení, pomůže vám uvolnit se po náročném dni a budete se díky ní doma cítit ještě o kapku příjemněji. Jaké vychytávky potřebujete k provoněné domácnosti?

Osvěžovače vzduchu ve spreji s chemickým odérem už dávno vyšly z módy. Místo nich ale máte spoustu dalších možností, jak vnést do vašeho domova nevtíravé aroma přesně podle svého vkusu.

Vůně a moderní doplněk v jednom

Vonné tyčinky a svíčky pro chvilky relaxace

Velmi oblíbené, především v zimě, jsou vonné tyčinky. Použití je jednoduché – zkrátka je na konci zapálíte a necháte pomalu doutnat. Vonné tyčinky se perfektně hodí pro chvilky relaxace a odpočinku. Napusťte si horkou vanu se spoustou pěny, pusťte relaxační hudbu a spolu se svíčkami zapalte i vonné tyčinky. Naprosté uvolnění na sebe nenechá dlouho čekat.

Kromě tyčinek vyzkoušejte také vonné svíčky nebo vosky. Seženete je v obchodech s bytovými doplňky a v předvánočním období také na venkovních trzích. Vybírejte si ty s přírodním složením bez chemických látek.

Cena vonných tyčinek, svíček a vosků se pohybuje už od několika desítek korun, jedná se proto o nejlevnější způsob provonění domova. Na druhou stranu ale počítejte s velkou intenzitou vůně, která ne každému sedne, a poměrně krátkou dobou působení. Nezapomeňte také tyčinky a svíčky položit na nehořlavou podložku a bezpečné místo.

Každodenní vůně na přírodní bázi

Další možností, která do vašeho domova vnese příjemné aroma, je vonný difuzér. Tahle vůně do domácnosti vydrží až několik týdnů. Skládá se ze skleněné nebo porcelánové nádobky s vonnou esencí a ratanových tyčinek, které jsou do esence ponořeny a vůně se z nich postupně odpařuje. Aroma difuzér uvolňuje vůni postupně, po dlouhou dobu a v daleko menší intenzitě než vonné tyčinky.

Nabídka vůní je tak široká, že si vyberete přesně tu, na kterou máte zrovna náladu. A když vám dojde, stačí dokoupit jen samostatnou náhradní náplň a tyčinky, nikoliv celý nový difuzér. Díky absenci hoření můžete aroma difuzér umístit kamkoliv a nemusíte řešit žádný nepořádek.

Nádobka s vonnou esencí a ratanovými tyčinkami

Vůně a moderní doplněk v jednom

Propracovanější variantou klasického aroma difuzéru je elektrický vonný difuzér, který toho umí daleko více, než „jen“ uvolňovat vůni. Nejen, že příjemně provoní interiér, ale některé typy nabízejí také mlhový efekt, podsvícení a plynulou změnu barev. Díky zajímavým tvarům oživí interiér a poslouží jako stylový bytový doplněk.

Elektrické aroma přístroje a aromalampy

stačí buď jen zapojit do zásuvky, nebo doplnit speciálními aroma kapslemi či kalíšky s voskem. Takový domácí difuzér je proto velmi nenáročný na údržbu. Vůni uvolňují plynule a rovnoměrně, její intenzitu si sami regulujete a voňavé náplně můžete střídat kdykoliv podle chuti a nálady. Některé elektrické difuzéry obsahují i časovač, na kterém si nastavíte, po jakou dobu se má aroma uvolňovat.

Vůně a moderní doplněk v jednom

Domácí difuzér za zvýhodněnou cenu

Neztrácejte čas bloumáním po obchodech a objednejte si tyto bytové parfémy online. Podívejte se třeba na stránky e-shopu Tescoma. Vyberte si aroma difuzér, který nejlépe zapadne do vašeho interiéru a voňavou náplň, kterou máte nejraději. Už jste slyšeli o cashbackovém portálu VratnéPeníze.cz? Pokud se zde zaregistrujete, získáte z každého nákupu na partnerských e-shopech až 15 % ceny zpátky. Stáhněte si funkci Připomínáček, abyste už nikdy nezapomněli ušetřit.