Přihlásit se Registrovat

Většina z nás vítá jaro s nadšením, někdy nás ale rozkvetlé stromy i neustálé výkyvy teplot mohou pěkně potrápit. Plný nos, bolesti hlavy, napuchlé oči a škrábání v krku se v tomto období objevují až nepříjemně často. Jak se jich zbavíte, nebo ještě lépe, jak jim předejdete?

Alergie vs. nachlazení

Na první pohled se projevují stejně, alergii a nachlazení od sebe ale poměrně snadno rozeznáte. Zatímco běžná rýma odezní zpravidla během týdne, nos ucpaný kvůli alergiím máte po mnohem delší dobu. Alergii kromě vodnaté rýmy doprovází také svědění nebo pálení očí a pocit oteklosti v horních cestách dýchacích.

Pokud na sobě příznaky alergie zpozorujete, neváhejte navštívit lékaře. Udělá vám potřebné testy a nasadí příslušnou léčbu. Neléčená alergie by se časem mohla zhoršit, nebo se dokonce rozvinout v astma, a tak ji nepodceňujte.

První pomoc vždy při ruce

Na alergii vám lékař zpravidla předepíše léky s obsahem antihistaminik. Pokud ale víte, že vás jarní pyly každoročně dráždí, noste s sebou i volně prodejné léky, které dokáží okamžitě ulevit akutním alergickým reakcím. Patří mezi ně např. Zyrtec, Xyzal nebo oční kapky Allergodil.

Nestůjte frontu v lékárně a objednejte si léky na alergii online. Na Pilulka.cz získáte až 2,5 % zpátky z každého nákupu.

Pomůže i přírodní léčba

Neradi polykáte tabletky? Vsaďte na vitamíny a minerály, které najdete i v běžně dostupných potravinách. Třeba starý dobrý vitamín C dělá přímo zázraky, má totiž antihistaminické účinky, a kromě toho se významně podílí na zlepšování imunity. Najdete ho v citrusech, ale i v kysaném zelí, rakytníku nebo v cibuli.

A u cibule ještě chvíli zůstaneme. Jestli se potýkáte s neutuchající rýmou, nakrájejte cibuli na malé kousky a nechejte je vylouhovat v medu. Šťávu konzumujte po lžičkách několikrát denně a uvidíte, že kýchání a svědění v nose ustanou. A pokud vám cibule příliš nevoní a ucpaný nos už nemůžete vystát, proplachujte si ho roztokem slané vody. Pročistíte si dutiny přírodní cestou, a navíc jen za pár korun.

Nezapomínejte ani na minerály, především hořčík a vápník, které jsou pro správné fungování organismu stěžejní a podle lékařů také zmírňují příznaky alergií. Poradí si i s neustupující únavou, která alergie doprovází ruku v ruce.

Vyrazte s alergií do boje bez chemie. Přípravky pro zmírnění obtíží najdete na Prozdravi.cz a z každého nákupu dostanete až 5 % ceny zpět!

Stresu vstup zakázán

Alergie organismus ve velké míře oslabují. Dopřejte mu proto dostatek odpočinku a klidu, aby se mohl účinně vypořádat s přehnanými reakcemi na jarní pyly a další podněty. Průběh alergií může zhoršit i dlouhodobé vystavení stresu nebo nedostatek spánku. A tak dbejte na to, abyste se nepřetěžovali, chodili spát v rozumnou dobu a vyhradili si čas na aktivity, které vás energií naopak nabíjejí.

Potýkáte se s jarními alergiemi i vy? Napište nám, co vám na ně zabírá a inspirujte ostatní čtenáře! Kupte si léky proti alergiím online přes  VratnéPeníze.cz  a získejte část ceny nákupu zpět!