Přihlásit se Registrovat

Léto je tu! A vy už se určitě nemůžete dočkat, až budete celé dny trávit venku na sluníčku a dopřávat své pokožce pořádnou dávku vitamínu D. Pohodu u bazénu a na pláži si ale vychutnáte na sto procent jen tehdy, když budete dodržovat zásady správného opalování. Jak se opálit do bronzova a zároveň předejít nepříjemnému spálení? 

Jak se opálit do bronzova?

Přípravy na letní slunění

Váš organismus se po zimě potřebuje na letní režim naladit postupně. Pomůžete mu tím, pokud mu dodáte potřebné vitamíny. Škodlivým paprskům ultrafialového záření lépe odolá, když ho zásobíte beta-karotenem a také vitamíny E a C.V lékárnách a prodejnách se zdravou výživou, jako např. e-shop Prozdraví.cz , existují speciální doplňky stravy pro snazší a rychlejší bronzové opálení, potřebné látky vašemu tělu ale dodáte i z čerstvých přírodních zdrojů. Osvědčeným koktejlem, který navíc v létě i příjemně osvěží, je třeba čerstvě vymačkaná mrkvová šťáva. Tyto přípravy jsou důležitým faktorem pro to, jak se opalovat správně.

Pomalu, postupně a střídmě

Po celou zimu jste na sluníčko vystrčili jen špičku nosu a teď byste se rovnou chtěli svléknout do plavek a jít na to? Tak to pozor. Vaše tělo se slunečnímu záření musí přizpůsobovat pomalu a polehoučku. Na začátku stačí jen několik málo minut na sluníčku, postupně pak „opalovací“ intervaly prodlužujte. S dostatečným předstihem se také namažte opalovacím krémem. Krém na opalování aplikujte nejméně půl hodiny před plánovaným sluněním. Nevystavujte své tělo přímému sluníčku a okolo poledne si zalezte někam, kam na vás nedosáhne. Krásné opálení získáte i po pobytu ve stínu. A že sluníčko neopaluje, když je schované za mraky? Kdepak! Paprsky jimi proniknou bez problémů. Na přímé sluníčko nevycházejte bez pokrývky hlavy a také ostatní části těla zakryjte vhodným oblečením z prodyšného materiálu.

Nabídka opalovacích krémů na Pilulka.cz

Nepodceňte pitný režim Nezapomínejte pít. Vaše tělo se během opalování více potí, a ztracenou vodu je proto potřeba doplnit zpátky. Vypijte denně 2-3 litry tekutin, nejlépe neperlivé vody, kterou můžete dochutit třeba šťávou z citronu, pomeranče, rozmačkanými malinami nebo snítkou máty. Pro dostatečné zavlažení se hodí také bylinné čaje a ovocné šťávy. Naopak šetřete se sladkými perlivými limonádami. Kofeinové nápoje vždy doprovoďte sklenicí vody, jinak váš organismus odvodní.

Krémy na opalování nakupujte pohodlně online na Pilulka.cz, Notino.cz nebo Dr.Max.cz. Registrujte se na portál VratnéPeníze.cz a vrátí se vám až 15 % ceny z každé objednávky zpět!

Jak se opálit? Bez krému to nejde

Další zásadou, jak se opálit bez toho, aby vaše pokožka trpěla, je kvalitní ochrana před sluncem. Zamiřte proto do lékárny nebo drogérie a investujte do speciálního přípravku pro opalování. Populární krém na opalování skončí v nákupním košíku dovolenkářů nejčastěji, není ale jediný. Řada lidí si nemůže vynachválit opalovací oleje ve spreji, které se snadněji aplikují, ale často zanechávají skvrny na oblečení. Vyberte si zkrátka opalovací přípravek, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Opalovací krém či raději sprej?

Zdravé opalování zajistí dostatečnýochranný faktor opalovacích krémů. Tady berte v potaz fototyp vaší pleti a také místo, kde se opalujete. Čím je vaše pokožka světlejší, tím větší šance na spálení pokožky vám hrozí a tím vyšší faktor opalovacích krémů musíte používat. Nebojte se sáhnout po přípravku s nejvyšším faktorem, tedy 50+. Vždy používejte přípravky s ochranou proti paprskům UVA i UVB záření.

Dětská pokožka vyžaduje speciální péči

Pokožka dětí je mnohem citlivější než pokožka dospělých. Malé děti proto vždy natřete přípravkem s nejvyšším faktorem určeným speciálně pro ně. Děti do jednoho roku by na přímé sluníčko neměly chodit vůbec. I ty starší pak vždy vybavte slušivou čepičkou a dlouhými rukávy a dbejte na to, aby dostatečně pily.

Dětská pokožka vyžaduje speciální péči

Když už je pohroma na světě

Mazali jste se, ale i tak vaše pokožka místo vysněného bronzu chytá odstín spíše do červena? Nevadí, v případě spálení jí ulevíte Panthenolem nebo chladivou pěnou s obsahem aloe vera, které z ní vytáhnou horkost a zklidní ji. Ale i tehdy, když se nespálíte, použijte po každém slunění krémy po opalování. Zdravou barvičku si díky nim udržíte po delší dobu a pokožce dodáte potřebnou hydrataci a vyživující péči.

Používáte raději krém, nebo olej na opalování? A na jakou značku nedáte dopustit? Napište nám svoje postřehy do komentářů.