Přihlásit se Registrovat

Blíží se letní prázdniny a vy už pomalu vymýšlíte, kam i s rodinkou vyrazíte. Plánujete letos zůstat v tuzemsku? Výborně. Právě vám totiž přinášíme tipy na místa, která rozhodně stojí za návštěvu. A k tomu i pár rad, jak na výletech napříč republikou ušetřit nějakou tu korunu navíc.

Plánujte a rezervujte dopředu

Chcete si udělat vícedenní výlet? Věnujte chvilku času brouzdání po internetu a vyhledejte si základní informace o okolí. Zjistěte, na jaké benzínce cestou mají nejlevnější benzín, ve které hospůdce se naobědváte za lidovou cenu a kde se vyplatí přespat. S dobrým plánem se vyhnete zbytečnému utrácení a zároveň nebudete tolik ve stresu z neznámého prostředí.

Na šikovně vybraném ubytování ušetříte pěknou sumičku. Přečtěte si, jak vybírat levné ubytování na Booking.com. Nebo navštivte Hotel.com a Agoda.com a získejte až 4 % z celkové ceny zpět na svůj účet.

Slevové portály vymyslí výlet za vás

S blížící se letní sezonou přibývá možností jedno i vícedenních organizovaných zájezdů nebo jiných cestovatelských balíčků, které nabízejí výletování a další rozmanité zážitky za zvýhodněné ceny. Doporučujeme prozkoumat třeba slevový portál

Pepa.cz, který se specializuje na cestování, pobyty a wellness. Nabídku na slevových portálech si vždy podrobně prostudujte a srovnejte s běžnou cenou dané služby, ať máte jistotu, že je skutečně levnější než za běžného provozu.

Dobrodružství pod hvězdami

Taky jste jako děti milovali stanování nebo dokonce spaní pod širákem? Zopakujte si tohle dobrodružství znovu a dopřejte tento zážitek i vlastním dětem. Spaní venku vás nic nestojí a zážitek z něj budete mít do konce života. Jen si dopředu zjistěte, zda je ve vytipované lokalitě povolené, a ověřte předpověď počasí.

Potřeby pro kempování, outdoorové aktivity a čas strávený v přírodě najdete na 4camping.cz a do vaší peněženky se z každého nákupu vrátí až 4 % zpátky.

Ve dvou (a více) se to lépe táhne

Skupinová jízdenka, množstevní slevy a více osob, mezi které se rozpočítají celkové náklady. Cestování v partě lidí má zkrátka, co se týká financí, nesporné body navíc. A tak vezměte známé, kamarády nebo širokou rodinu a vyrazte poznávat krásy Česka společně. Třeba na těchto místech se vám bude určitě líbit:

Kostnice

Světoznámá kostnice v Sedlci u Kutné Hory by rozhodně neměla ujít všem milovníkům (tajemné) historie a památek. Podzemní kaple hřbitovního kostela skrývá nezvyklou a strašidelnou výzdobu z lidských kostí, které slouží jako vyjádření lidské smrtelnosti a zároveň víry ve vzkříšení.

Červená Lhota

Pohádkový zámek je ikonicou vodní stavbou ze 14. století. Navštivte jeden z prohlídkových okruhů nebo aktuální historickou a uměleckou výstavu a zpestřete si výlet procházkou v přilehlém anglickém parku.

Pivovar Plzeň

Češi jsou národem pivařů. Tak spojte příjemné s užitečným a vydejte se do plzeňského Prazdroje na komentovanou prohlídku pivovaru. Dozvíte se, jak se tekutý chleba vyrábí a samozřejmě vás nemine poctivá ochutnávka.

Zoo Liberec

V této zoologické zahradě se pokocháte vzácnými bílými tygry indickými, které jinde v Česku neuvidíte. Tygři ale nejsou jediným lákadlem, v liberecké zoo žije na 160 druhů zvířat z celého světa. Tak je pojďte objevovat!

Farma Blaník

Zvířata ještě jednou, ale tentokrát z větší blízkosti. Na farmě Blaník si zejména dětští milovníci domácí fauny přijdou na své. Mohou je tu nakrmit, pohladit si je nebo se povozit na ponících. Zároveň se vyřádí v prostorném areálu s hřištěm a mnoha atrakcemi.

Prachovské skály

Nenáročná turistika v jedné z perel české přírodní scény. Prachovské skály nabízejí několik možností procházek více obtížností. Nejznámější oblast Českého ráje proto vítá nadšence z řad rekreačních výletníků, zarytých trekařů i zkušených horolezců.

Národní park České Švýcarsko

Pokud vás skalní útvary fascinují, zajeďte si také do oblíbené oblasti Českého Švýcarska a vyfoťte se pod majestátní Pravčickou bránou. V okolí si vyberete ze spousty turistických tras a ferrat a navíc je to už jen kousek do Saského Švýcarska v sousedním Německu, které nabízí také mnoho vyžití.

Moravský kras

Unikátní systém jeskyní a nejhlubší místo v republice. Moravský kras a proslulá propast Macocha by na vašem výletním seznamu měla být na předních příčkách. Pokochejte se krápníkovými útvary v Punkevních jeskyních a objevujte nádhernou přírodu, která je obklopuje.

Boubínský prales

Do pralesa jenom v tropech? Ale kdepak, i u nás jeden máme. Národní přírodní rezervace Boubínský prales se nachází v samém srdci Šumavy a skrývá unikátní ekosystém se stromy starými přes 400 let.

Hornické muzeum v Ostravě

Areál Landek Parku na severozápadním okraji Ostravy vám dovolí nahlédnout do tajů těžby černého uhlí. Staňte se na chvíli horníkem a vyzkoušejte si sfárání do podzemí a prohlédněte si unikátní expozice, budete nadšení.

Ušetřete s cashbackovým portálem VratnéPeníze.cz i o prázdninách. Podívejte se, v jakých online obchodech nakoupíte vybavení na léto ještě levněji.

Kam se o prázdninách chystáte vy? Dejte ostatním čtenářům ověřený tip na výlet po Česku.