Přihlásit se Registrovat

Dny se prodlužují, teploty stoupají a my konečně trávíme spoustu času venku a aktivně. Ať už s dětmi, s přáteli, ve dvou s partnerem nebo sami, způsobů, jak si hezkého počasí užít, je nespočet. Přinášíme tipy na ty nejoblíbenější, které si užijete i bez toho, abyste se plácli přes kapsu.

Badminton

Stačí dvě rakety, míček ve tvaru košíčku a jde se na to! Zatímco během zimy můžete natrénovat badminton v uzavřených halách, při hezkém počasí ho zvládnete v odlehčené variantě bez sítě také venku. Rakety navíc snadno sbalíte do zavazadla na cesty a s oblíbenou aktivitou si vyhrajete klidně celé hodiny. I pravidelné „přátelské zápasy“ v badmintonu vás brzy dostanou do kondice, protože se při nich pořádně naběháte.

Na Sportobchod.cz si vyberete z široké nabídky potřeb na badminton, ale i stolní tenis, squash a další sporty. S cashbackem VratnéPeníze.cz získáte 2 % z nákupu zpátky.

Frisbee

Sejděte se s partou kamarádů (ideálně 14 lidí) a najděte si vhodné hřiště nebo travnatou plochu. Cílem hry je chytit disk v koncové zóně soupeře. Hraje se na body nebo na časový limit. Jestli ale nedáte dohromady tolik lidí nebo vás na týmové soupeření zrovna moc neužije, zajděte si s diskem na frisbee do parku jen tak „zaházet“. Na rekreační házení si vyberte dobře vyvážený létající talíř z plastu nebo pěnové hmoty, nejlépe o průměru 27 cm. A že máte doma čtyřnohého kamaráda? Přikupte frisbee i pro něj – disků pro domácí mazlíčky je např. na PetCenter.cz na výběr široké množství.

Neztrácejte čas v nákupních cetrech a objednejte si disk na frisbee online. Třeba na InSPORTline.cz, a celková cena se vám automaticky sníží až o 2 %.

Vodní hrátky

První otužilci přicházejí do venkovních bazénu a koupališť, jakmile vysvitnou první silnější sluneční paprsky, ti ostatní si počkají, až se o něco více oteplí. Ať už patříte do kterékoliv ze skupin vodomilů, dopřejte si letos vedle nových plavek i nafukovací lehátko nebo trendy párty ostrov třeba ve tvaru plameňáka nebo donutu a s držáky na váš oblíbený drink. Pokud k vodě vyrážíte s dětmi, budou nadšené z nafukovacích míčů, lodiček nebo vodních hraček ve tvaru zvířátek. A vy také – jednoduše je pak vyfouknete, složíte a sbalíte i do malé kabelky.

Piknik

Vytáhnout deku, hezky naaranžovat čerstvé ovoce a drobné občerstvení, přiťuknout si skleničkou šumivého vína – a pikniková sezóna může začít. Na venkovní brunch nebo posezení na louce při západu slunce se těšíme snad celou zimu. Co vám ve výbavě na piknik nesmí chybět? Základem je praktický piknikový koš s přihrádkami, do kterého pohoštění pohodlně naskládáte. Doporučujeme pořídit si skleničky, příbory a nádobí z plastu, který je lehký a zároveň se dá opakovaně použít. Nezapomeňte na pěkně barevnou deku, a pokud nechcete sedět na zemi, tak i skládací židle a stoleček.

Na 4camping.cz seženete kompletní potřeby pro parádní piknik, a to s návratem až 4 % z ceny nákupu!

Turistika

Co by to bylo za jaro a léto bez pořádných procházek v přírodě? Výlety a pěší turistika jsou u Čechů napříč generacemi velmi oblíbené – a není divu. Jednak objevíte krásné kouty naší republiky, ale při poctivém výšlapu taky uděláte něco pro své zdraví, a navíc si perfektně vyčistíte hlavu od všech starostí. Vybavení na turistiku je poměrně skromné, stačí vám pohodlné oblečení a kvalitní boty. Nepodceňte ani výběr batohu s vyztuženými zády a polohovatelným bederním pásem, který uleví vašim zádům. V těžším terénu se vám budou hodit i trekové hole, které lépe rozloží vaši váhu, a tím zabrání přetěžování kloubů.

Nakupujte levněji s cashbackovým portálem VratnéPeníze.cz. Podívejte se, v jakých online obchodech ušetříte ještě více.

Jaké venkovní aktivity vás baví nejvíce? Podělte se o své tipy s ostatními v komentářích!