Nadace Terezy Maxové dětem

Projekt Dobrovolnictví v Dětském centru Krč při FTN Praha 4

Nepotvrzené příspěvky
6486 Kč
Celkem jste přispěli
65777 Kč

„Jsou totiž chvíle v životě, kdy každý potřebuje cítit, že ho má někdo rád, kdy se potřebuje schovat k někomu do náruče a cítit se v bezpečí. A proto jsem tu já. Budu se snažit Ti co nejvíce vyhovět a dát Ti všechnu lásku a něhu, co nosím v srdci, abys ji jednou mohl Ty předat dalšímu…“

Tento citát z deníčku malého Matouše nejlépe vystihuje podstatu projektu Dobrovolnictví, který je od roku 2005 realizován v Dětském centru (dříve Kojenecký ústav) v Praze 4- Krči.

Jak lze přispět

Nakupuj dovolenou na Invia.cz nebo na Dovolena.cz přes VratnéPeníze.cz. Z každého dokončeného nákupu okamžitě pošleme 1,5 % z ceny rezervace na charitu.

Pomozte přispět jinak

Pro získání unikátního odkazu se prosím přihlas do svého účtu

Přihlásit se Registrovat

Projekt je od svého vzniku plně financován ze zdrojů Nadace Terezy Maxové dětem.

Projekt je postaven na principu pravidelného docházení vyškolených dobrovolníků do tohoto ústavu.

Nyní je v projektu zapojeno 80 dobrovolníků, kteří takto spolupečují o 80 dětí.

Dobrovolníci si s dětmi hrají, ať již uvnitř či v zahradě KÚ, chovají je, mazlí se s nimi, pomáhají jim učit se chodit, rozvíjejí jejich motorické schopnosti … prostě věnují se miminkům a batolatům či dětem předškolního věku tak, ja Navíc pořádají s dětmi i různé výlety do přírody a za zvířátky, vedou jim osobní deníčky o jejich „pokrocích“ jako jsou první krůčky nebo první zoubky… Toto vše by bez jejich pomoci nebylo možné a děti by byly o tyto aktivity I cenné záznamy o jedinečnosti svého dětství ochuzeny.

Projekt je realizován ve spolupráci s neziskovou organizací Malíček (www.osmalicek.cz)

Proč tento projekt doporučujeme:

Mít někoho jen pro sebe – tak tento pocit děti umístěné do kojeneckých ústavů jen tak nepoznají. Přesto, díky projektu Dobrovolnictví mohou, alespoň částečně, tento pocit získat děti z pražského kojeňáčku.

Přínos projektu:

Nezisková organizace Malíček je vysoce profesionální sdružení, které dlouhodobě danou aktivitu realizuje. Díky pravidelným setkáním s dobrovolníky a individuální stimulaci se zvýší rozvoj osobnosti i citová stabilita daných děti.

Psal se rok 1996. Stojím před Kojeneckým ústavem v Praze 4 - Krči a vůbec netuším, co mě za jeho branami čeká. Bílé chodby s vysokými stropy, pobíhající sestřičky v nemocničních pláštích a ohlušující ticho v domě plném dětí… Za otevřenými dveřmi na mě hledí smutné oči dětí, které samy sedí v kovových postýlkách. Ten zážitek byl prvním impulsem k tomu, abych se snažila hledat cesty, jak pomoci těm nejzranitelnějším dětem, které se každý den bijí o ty nejdůležitější věci v životě – o milující náruč a své místo na zemi.

Měla jsem to štěstí, že se mi v životě dostalo hodně lásky a pozornosti, a to především díky mé rodině, ale i díky mé práci. Snad i proto neumím přijmout a pochopit, proč jsou některé děti o tak zásadní a přirozený cit ochuzeny? Proč musí už brzy po narození trpět za nezodpovědnost dospělých? Proč právě tyto děti musí namísto rodiny vyrůstat v ústavu? Tyto otázky mě pronásledovaly od prvního dne, kdy jsem vstoupila do kojeňáčku, a dodnes na ně hledám odpověď.

Nadace Terezy Maxové byla založena v roce 1997. Od té doby se snažíme pomáhat těm, kteří jsou bez vlastního přičinění odkázáni na pomoc dospělých. Díky letité osobní zkušenosti a všemu, co jsem na vlastní oči viděla, jsem vděčná za adresnou pomoc pro každé opuštěné dítě. Věřím, že naše cesta je správná. Budu velmi šťastná, když nás na ní budete i nadále doprovázet, a děkuji vám za vaši chuť pomáhat.

Tereza Maxová

Zaregistruj se hned a dám ti 50 Kč
jako bonus!

Registrace
zdarama

Přihlásit přes Facebook Přihlásit přes mojeID

AliExpress.com DrMax.cz Notino.cz KnihyDobrovsky.cz AboutYou.cz Pilulka.cz

Portál VratnePenize.cz vrací peníze zpět za online nakupování pouze registrovaným uživatelům, kteří přešli do e-shopu proklikem ze stránek vratnepenize.cz. Vedení účtu je plně zdarma a registraci lze kdykoliv zrušit.

Zavřít